GRM0335C1E1R6BD01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 244.328
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
1.6 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRM0335C1E1R6BD01D
DigiKey Part Number
GRM0335C1E1R6BD01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1E1R6BD01D
Description
CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM0335C1E1R6BD01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)