GRM0332C1H101JA01D
DigiKey Part Number
490-GRM0332C1H101JA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM0332C1H101JA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0332C1H101JA01D
Description
CAP CER 100PF 50V CH 0201
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM0332C1H101JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)