GRM022R71A471KA01L
DigiKey Part Number
490-GRM022R71A471KA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM022R71A471KA01LCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM022R71A471KA01L
Description
CAP CER 470PF 10V X7R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM022R71A471KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)