GRM022R60J821JE19L
DigiKey Part Number
490-GRM022R60J821JE19LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM022R60J821JE19L
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM022R60J821JE19L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)