GRM022R60J682ME19L
DigiKey Part Number
GRM022R60J682ME19L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM022R60J682ME19L
Description
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM022R60J682ME19L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)