GRM022D80G104ME15L
DigiKey Part Number
490-10386-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10386-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM022D80G104ME15L
Description
CAP CER 0.1UF 4V X6T 01005
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6T 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM022D80G104ME15L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)