GRM0225C1H2R7BA03L
DigiKey Part Number
490-GRM0225C1H2R7BA03LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM0225C1H2R7BA03LCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0225C1H2R7BA03L
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0225C1H2R7BA03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)