GRM0225C1E9R9BA03L
DigiKey Part Number
490-13789-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0225C1E9R9BA03L
Description
CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.9 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM0225C1E9R9BA03L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)