GRM0225C1E8R2DA03L
DigiKey Part Number
490-13723-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13723-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0225C1E8R2DA03L
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
8.2 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0225C1E8R2DA03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)