GRM0225C1C7R3DA03L
DigiKey Part Number
490-GRM0225C1C7R3DA03LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0225C1C7R3DA03L
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.3 pF ±0.5pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0225C1C7R3DA03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)