GRM0225C1C221GA02L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 26.625
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 55.451
Datasheet
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
220 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1C221GA02L
DigiKey Part Number
490-GRM0225C1C221GA02LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0225C1C221GA02L
Description
CAP CER 220PF 16V C0G 01005
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM0225C1C221GA02L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)