GRM011R60G682KE01L
DigiKey Part Number
490-GRM011R60G682KE01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM011R60G682KE01L
Description
CAP CER 6800PF 4V X5R 08004
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 4V Ceramic Capacitor X5R 008004 (0201 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM011R60G682KE01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)