GRM0115C1E151GE01L
DigiKey Part Number
490-GRM0115C1E151GE01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM0115C1E151GE01LCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0115C1E151GE01L
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 008004
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)