GRJ32ER71K475KE11L
DigiKey Part Number
490-10963-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10963-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10963-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ32ER71K475KE11L
Description
CAP CER 4.7UF 80V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 80V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ32ER71K475KE11L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Derating Recommended, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)