GRJ319R72A104KE11L
DigiKey Part Number
490-10931-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10931-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ319R72A104KE11L
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRJ319R72A104KE11L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)