GR431A7U2J182JWC2J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1800 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
GR431A7U2J182JWC2J
DigiKey Part Number
490-GR431A7U2J182JWC2JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR431A7U2J182JWC2J
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GR431A7U2J182JWC2J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)