GQM22M5C2H470GB01L
DigiKey Part Number
490-GQM22M5C2H470GB01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GQM22M5C2H470GB01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GQM22M5C2H470GB01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM22M5C2H470GB01L
Description
CAP CER 47PF 500V NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
GQM22M5C2H470GB01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)