GQM22M5C2H1R5CB01L
DigiKey Part Number
490-5499-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5499-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5499-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM22M5C2H1R5CB01L
Description
CAP CER 1.5PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 pF ±0.25pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GQM22M5C2H1R5CB01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)