GQM2195G2E9R5BB12D
DigiKey Part Number
490-GQM2195G2E9R5BB12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195G2E9R5BB12D
Description
CAP CER 9.5PF 250V X8G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GQM2195G2E9R5BB12D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)