GQM2195C2E7R5BB12J
DigiKey Part Number
GQM2195C2E7R5BB12J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2E7R5BB12J
Description
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GQM2195C2E7R5BB12J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)