GQM2195C2E3R6DB12D
DigiKey Part Number
490-GQM2195C2E3R6DB12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2E3R6DB12D
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 pF ±0.5pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GQM2195C2E3R6DB12D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)