GQM2195C2E320JB12D
DigiKey Part Number
490-GQM2195C2E320JB12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GQM2195C2E320JB12DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GQM2195C2E320JB12DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2E320JB12D
Description
CERAMIC CAP MLCC HIGH-Q 125C
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GQM2195C2E320JB12D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)