GQM2195C2E2R7BB12D
DigiKey Part Number
490-5286-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5286-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5286-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2E2R7BB12D
Description
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GQM2195C2E2R7BB12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)