GQM2195C2A1R6BB01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 174
Datasheet
1.6 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A1R6BB01D
DigiKey Part Number
GQM2195C2A1R6BB01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2A1R6BB01D
Description
CAP CER 1.6PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GQM2195C2A1R6BB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)