GQM2195C2A1R5WB01J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1.5 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A1R5WB01J
DigiKey Part Number
GQM2195C2A1R5WB01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2A1R5WB01J
Description
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GQM2195C2A1R5WB01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)