GQM1885C2A1R0BB01J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 18.434
Datasheet
1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GQM1885C2A1R0BB01J
DigiKey Part Number
GQM1885C2A1R0BB01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1885C2A1R0BB01J
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GQM1885C2A1R0BB01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)