GQM1875C2E220JB12D
DigiKey Part Number
490-16699-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16699-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16699-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1875C2E220JB12D
Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GQM1875C2E220JB12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)