GQM1555C2D3R2WB01D
DigiKey Part Number
GQM1555C2D3R2WB01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1555C2D3R2WB01D
Description
CAP CER 3.2PF 200V NP0 0402
Detailed Description
3.2 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GQM1555C2D3R2WB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)