GQM0335G2DR30BB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.3 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor X8G 0201 (0603 Metric)
GQM0335G2DR30BB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335G2DR30BB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335G2DR30BB01J
Description
CAP CER 0.3PF 200V X8G 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)