GQM0335G2D8R7DB01D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8.7 pF ±0.5pF 200V Ceramic Capacitor X8G 0201 (0603 Metric)
GQM0335G2D8R7DB01D
DigiKey Part Number
490-GQM0335G2D8R7DB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335G2D8R7DB01D
Description
CAP CER 8.7PF 200V X8G 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)