GQM0335G2D6R1WB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.1 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor X8G 0201 (0603 Metric)
GQM0335G2D6R1WB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335G2D6R1WB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335G2D6R1WB01J
Description
CAP CER 6.1PF 200V X8G 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)