GQM0335G2D4R6CB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
4.6 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor X8G 0201 (0603 Metric)
GQM0335G2D4R6CB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335G2D4R6CB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335G2D4R6CB01J
Description
CAP CER 4.6PF 200V X8G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GQM0335G2D4R6CB01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)