GQM0335C2D5R1BB01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
5.1 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GQM0335C2D5R1BB01D
DigiKey Part Number
490-GQM0335C2D5R1BB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335C2D5R1BB01D
Description
CAP CER 5.1PF 200V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)