GQM0335C2D4R7CB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GQM0335C2D4R7CB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335C2D4R7CB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335C2D4R7CB01J
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)