GQM0335C2D1R2CB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1.2 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GQM0335C2D1R2CB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335C2D1R2CB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335C2D1R2CB01J
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)