GMD155R61A394KE11D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.39 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
GMD155R61A394KE11D
DigiKey Part Number
490-GMD155R61A394KE11DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMD155R61A394KE11D
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GMD155R61A394KE11D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Bonding Mountable
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)