GJM0335G2A1R3BB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335G2A1R3BB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335G2A1R3BB01D
Description
CAP CER 1.3PF 100V X8G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor X8G 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335G2A1R3BB01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)