GJM0335C2A3R0BB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C2A3R0BB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GJM0335C2A3R0BB01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GJM0335C2A3R0BB01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C2A3R0BB01D
Description
CAP CER 3PF 100V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GJM0335C2A3R0BB01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)