GJM0335C2A200GB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C2A200GB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C2A200GB01D
Description
CAP CER 20PF 100V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)