GJM0335C1E7R5BB01D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 5.000
Datasheet
7.5 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1E7R5BB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C1E7R5BB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GJM0335C1E7R5BB01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GJM0335C1E7R5BB01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1E7R5BB01D
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GJM0335C1E7R5BB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)