GJM0335C1E5R3CB01J
DigiKey Part Number
490-GJM0335C1E5R3CB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1E5R3CB01J
Description
CAP CER 5.3PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.3 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335C1E5R3CB01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)