GJM0335C1E1R5BB01J
DigiKey Part Number
GJM0335C1E1R5BB01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1E1R5BB01J
Description
CAP CER 1.5PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335C1E1R5BB01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)