GJM0335C1E1R4WB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C1E1R4WB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GJM0335C1E1R4WB01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GJM0335C1E1R4WB01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1E1R4WB01D
Description
CAP CER 1.4PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.4 pF ±0.05pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GJM0335C1E1R4WB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)