GJM0225G2A4R8WB01L
DigiKey Part Number
490-GJM0225G2A4R8WB01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0225G2A4R8WB01L
Description
CAP CER 4.8PF 100V X8G 01005
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.8 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor X8G 01005 (0402 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)