GJM0225C1E4R7BB01L
DigiKey Part Number
490-GJM0225C1E4R7BB01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0225C1E4R7BB01L
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G 01005
Detailed Description
4.7 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0225C1E4R7BB01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)