GJ8319R61H105MA12J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
GJ8319R61H105MA12J
DigiKey Part Number
490-GJ8319R61H105MA12JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJ8319R61H105MA12J
Description
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)