GJ4219C81E224KA01D
DigiKey Part Number
490-GJ4219C81E224KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJ4219C81E224KA01D
Description
CAP CER 0.22UF 25V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GJ4219C81E224KA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)