GCQ0335C1H8R1CB01D
DigiKey Part Number
490-GCQ0335C1H8R1CB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCQ0335C1H8R1CB01D
Description
CAP CER 8.1PF 50V C0G 0201
Detailed Description
8.1 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)