GCQ0335C1H7R9DB01D is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
7.9 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCQ0335C1H7R9DB01D
DigiKey Part Number
490-GCQ0335C1H7R9DB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCQ0335C1H7R9DB01D
Description
CAP CER 7.9PF 50V C0G 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)