GCQ0335C1H220JB01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 26.773
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TDK
Taiyo Yuden
Johanson Technology Inc.
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCQ0335C1H220JB01D
DigiKey Part Number
490-GCQ0335C1H220JB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCQ0335C1H220JB01D
Description
CAP CER 22PF 50V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)